Blog

30 lat JWP Rzecznicy Patentowi – zapowiedź wydarzeń

lut 18, 2022

Z okazji podwójnego Jubileuszu, 30-lecia kancelarii JWP i 10-lecia Fundacji JWP Pomysł Patent Zysk, świętujemy razem z naszymi Klientami, Partnerami i przyjaciółmi przez cały rok. Planujemy szereg działań i wydarzeń. Opowiadamy naszą historię, przedstawiamy ludzi tworzących JWP, ważne dla nas wartości oraz niezmiennie dzielimy się wiedzą, aby pokazywać jak ciekawy jest świat własności intelektualnej. Bądźmy w tym roku razem!

2022 to „rok spotkań”, taką symbolikę ma cyfra, która zdominowała nasz jubileuszowy rok. I chociaż jako pragmatyczni rzecznicy patentowi, inżynierowie i prawnicy nie jesteśmy przesądni, ma to dla nas miły symboliczny wydźwięk. Zdążyliśmy już przywyknąć do zmiennych warunków pasujących w trudnych czasach pandemii i jesteśmy zawsze podwójnie przygotowani na nowe wyzwania i niespodziewane okoliczności.

Z wielką radością oczekujemy na wszystkie spotkania!

O wszystkich jubileuszowych działaniach będziemy pisać w mediach społecznościowych oraz na  tej, specjalnie przygotowanej w tym celu, stronie www.30.jwp.pl. Obchody naszego święta skupiać się będą na następujących tematach:

#30latJWP #DrużynaJWP

W roku jubileuszowym chcemy podzielić się wieloma informacjami i ciekawostkami na temat historii naszej kancelarii. Na przestrzeni trzydziestu lat od jej założenia w 1992 roku przez rzecznika patentowego Jana Wierzchonia nastąpiło wiele zmian. Zaprezentujemy sylwetki naszych pracowników. Opowiemy o tym, czym się na co dzień zajmujemy i jakim jesteśmy zespołem.

Okrągła rocznica 30-lecia, przypada na dzień 1-go kwietnia. Tego dnia spotkamy się w gronie współpracowników i zdmuchniemy wspólnie świeczki na urodzinowym torcie. Uroczysta Gala Jubileuszowa z udziałem naszych Klientów i Partnerów podczas, której wśród licznych wystąpień i atrakcji, zaprezentujemy także wyjątkowy film o kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi, odbędzie się w czerwcu.

Na jesieni zapraszamy na międzynarodową konferencję dotyczącą problematyki prawa patentowego, w tym jednolitego systemu ochrony patentowej UE.

#HistorieKlientówJWP

Rozpoczynamy cykl prezentujący naszych Klientów, ich produkty i projekty. Pokażemy w jaki sposób ochrona praw własności intelektualnej wspiera rozwój działalności naszych Klientów. Z jakimi problemami mamy na co dzień do czynienia i w jaki sposób sobie z nimi radzimy. A także  jak nasi Klienci odnoszą sukcesy, dzięki pomocy rzeczników patentowych.

#ZieloneJWP #CSRJWP

Motywem przewodnim naszego Jubileuszu są działania na rzecz ochrony środowiska. Planujemy wspólnymi siłami całego zespołu JWP zrealizować dwa projekty ekologiczne związane ze sprzątaniem świata i jego zazielenianiem oraz wziąć udział w warsztatach ekologicznych. Ponadto będziemy promować projekt GreenPeace – Adoptuj Pszczołę i inicjatywy na rzecz wysiewania łąk kwietnych.

#30ciekawostekNa30latJWP

Na łamach naszego bloga Wszystkie Prawa Zastrzeżone, oprócz standardowych artykułów poświęconych własności intelektualnej, pojawi się trzydzieści ciekawostek dotyczących wyjątkowych zdarzeń, wynalazków i najciekawszych spraw. Podzielimy się własnymi doświadczeniami i opowiemy o  najnowszych trendach ze świata innowacji.  

#AlfabetIP

W tym cyklu, odkrywać będziemy najważniejsze hasła i fakty dotyczące prawa własności intelektualnej. Mamy nadzieję, że w ten prosty i przyjemny sposób przybliżymy tę dziedzinę prawa osobom nie zajmującym się profesjonalnie paragrafami.

P.S. A 26 kwietnia z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej, który w tym roku odbywa się pod hasłem IP and Youth, w naszych mediach społecznościowych pojawią się quizy i łamigłówki oraz prezentacje ciekawych wynalazków opracowanych przez najmłodszych. Planujemy także webinarium dotyczące ochrony praw własności intelektualnej w Internecie!

Przed nami ciekawy rok pełen spotkań, wymiany myśli i radosnego świętowania. Mamy nadzieję, że spędzimy go w licznym gronie.

Zapraszamy do udziału w naszych wydarzeniach i do lektury artykułów w mediach społecznościowych i na stronie jubileuszowej www.30.jwp.pl

Zespół JWP